foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Babci i Dziadka w grupie I

DBgrI2020W dniu 23 stycznia w grupie pierwszej obchodziliśmy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Do przedszkola przybyli nasi Dziadkowie, dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji. Po przywitaniu naszych gości rozpoczęliśmy występ, podczas którego zaprezentowaliśmy Dziadkom nasze zdolności recytatorskie, ale i nie tylko. Tańcem i śpiewem rozweseliliśmy nasze rodziny, a umiejętności którymi musieliśmy się wykazać były niewątpliwie docenione, o czym świadczyły gromkie brawa. Nasi Dziadkowie zostali obdarowani upominkami, które sami wcześniej zrobiliśmy! Babcie otrzymały od nas laurki w kształcie serca, a Dziadkowie praktyczne zakładki do książki. Po przedstawieniu spędziliśmy wspólnie czas w miłej atmosferze bawiąc się, rozmawiając oraz częstując się przygotowanymi łakociami. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci!DBgrI2020 3DBgrI2020 2

Wycieczka do kina Cinema City Bonarka

kino bonarka 2W dniu 23 stycznia dzieci z grupy IV i V wybrały się do kina Cinema City Bonarka aby zobaczyć komedię animowaną pt. „Tajni i fajni”. Wyjście nakino bonarka seans było darmowe. Przedszkolaki bowiem w tych grupach brały udział w akcji krakowskiego MPO pt. „Kino za baterie” i sumiennie przynosiły zużyte baterie. Film opowiadał o dwóch różnych od siebie agentach, na barkach których spoczywało bezpieczeństwo całego świata.
Superagent Lance Sterling jest pewny siebie, elegancki i obyty. Naukowiec Walter Beckett natomiast nie jest zbyt kontaktowy, ale nadrabia to sprytem i inwencją, wynajdując niesamowite gadżety, które Lance wykorzystuje podczas swych niezwykłych misji. Wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót, gdy Walter i Lance odkrywają, że dziwnym zrządzeniem losu muszą polegać na sobie w całkiem nowy sposób. Jeżeli się to nie uda, cały świat może znaleźć się w niebezpieczeństwie.
Dodatkową atrakcją był popcorn. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Pełni wrażeń i dobrego humoru wróciły do przedszkola.

Dzień Babci i Dziadka w grupie V

DBgrV2020 2Pomimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to są w styczniu takie dwa dni, szczególnie ciepłe i wyjątkowe, jakimi sąDBgrV2020 3 święta naszych kochanych Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, radości i wielu wzruszeń.
W dniu 22 stycznia, właśnie z okazji tego święta odbyła się uroczystość w grupie V. Przedszkolaki przygotowały specjalny program artystyczny dla swoich Babć i Dziadków połączony z humorystycznym przedstawieniem pt. „Jak postawić babcię na nogi”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a dumni dziadkowie ze wzruszeniem i uśmiechem na ustach podziwiali występy swoich milusińskich. Po przedstawieniu dzieci obdarowały swoich dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Starały się jak najlepiej wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
Po występach dzieci zaprosiły swoich najukochańszych gości na przygotowany z pomocą rodziców słodki poczęstunek.DBgrV2020DBgrV2020 4

Dzień babci i dziadka w grupie III

„Dziś dla babci bukiet mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” – te słowa można było usłyszeć 22 stycznia podczas Dnia Babci i Dziadka w grupie III. Mali aktorzy w pięknych strojach przedstawili wiersze i piosenki dla swoich szczególnych gości. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim ukochanym dziadkom i babciom własnoręcznie wykonane upominki, a następnie zaprosili na mały poczęstunek do swojej sali. To był naprawdę wyjątkowy dzień dla przedszkolaków i ich dziadków!DBgrIII2020 3DBgrIII2020 2DBgrIII2020

Dzień Babci i Dziadka w grupie II

DB20192Dnia 22 stycznia w grupie II odbyła się przepiękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały wzruszający programDB20192 2 artystyczny dla przybyłych gości. Najmłodsi, w zimowej odsłonie „Śnieżynek”, wykonali posrebrzany łańcuchami taniec do melodii walca a-moll Fryderyka Chopina. Ale nie był to koniec prezentów, jakie wnuczęta przygotowały dla przybyłych gości. Babcie otrzymały lodowe brożki, śnieżne korale i śniegowe cztery szale, a dziadkowie lśniące korony. Bo z babcią, z dziadkiem moi mili wesoło spędzam czas. Bo babcia z dziadkiem często śmieje się i bardzo kocha nas! Przedszkolaki wykonały instrumentację i odśpiewały gromkie sto lat, aż przybyłym gościom zakręciła się łezka w oku. Zwieńczeniem spotkania był wzruszający pokaz slajdów, dokumentujący wspólne chwile dziadków z wnuczętami. A wszystko to odbyło się w miłej i słodkiej atmosferze przy kawie i ciastku.
Dziękujemy Prababciom, Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie i wszystkie ciepłe słowa! Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pysznego poczęstunku!

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.