Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”.
Akcja trwała od 1 listopada 2023 do 29 lutego 2024 roku.
W tych dniach w każdej grupie stanęła skarbonka, do której dzieci wrzucały monety (od 1 grosza do 5 złotych).
Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Naszym celem natomiast było działanie edukacyjne tj. pokazanie najmłodszym jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Wrzucając monetę na „Górę Grosza” przekazaliśmy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.
Towarzystwo Nasz Dom od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe).
Dzieci przyłączając się do akcji wspierają swoich rówieśników, którzy potrzebują pomocy. Bo jeden grosz czyni różnicę.

W tym roku zebraliśmy :
GRUPA V – 385,99
GRUPA IV – 259,14
GRUPA II – 55,94
GRUPA III – 34,29
GRUPA I – 23,70

Razem uzyskaliśmy kwotę: 759,06 zł.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję „Góra Grosza”.