Ptaki powracają – projekt edukacyjny

Przedszkolaki z grupy IV bardzo lubiÄ… zajÄ™cia o tematyce przyrodniczej. Dlatego wraz z nadejÅ›ciem wiosny rozmawialiÅ›my o pierwszych jej zwiastunach – przylatujÄ…cych do Polski ptakach. ZajÄ™cia odbyÅ‚y siÄ™ w formie projektu edukacyjnego. Dzieci poznaÅ‚y nazwy ptaków powracajÄ…cych do kraju, oglÄ…daÅ‚y ilustracje dzielÄ…c siÄ™ spostrzeżeniami na temat ich wyglÄ…du, budowy gniazd, sprawowania opieki nad pisklÄ™tami i innych zwyczajów. CiekawÄ… formÄ… byÅ‚o zaprezentowanie przez przedszkolaków plakatów i wiadomoÅ›ci przygotowanych z rodzicami o takich ptakach jak: bocian, jerzyk, jaskółka, wilga czy czapla. Poznawanie przyrody dostarcza dzieciom wielu możliwoÅ›ci przeżywania nowych doznaÅ„ i wzbogacania wiedzy, sprzyja także rozwojowi umysÅ‚owemu i emocjonalnemu.