O nas

Od prawie 50 lat tworzymy przyjazną przestrzeń do wszechstronnego rozwoju dziecka, uwzględniając jego indywidualne potrzeby i predyspozycje. Nasze motto, to bezpieczeństwo – relacja – edukacja – dobrostan.

Zaufało nam już prawie 5500 rodziców. To dodatkowo buduje w nas motywację i wiarę w powodzenie naszej misji.

Rodzice o nas

Nasza misja i wizja, czyli istota naszych działań

• Dajemy dziecku bogactwo doÅ›wiadczeÅ„ i przeżyć.
  • KsztaÅ‚tujemy i wspieramy rozwój tak, by dziecko potrafiÅ‚o korzystać ze swoich zasobów.
  • Wyposażamy je w kompetencje i narzÄ™dzia potrzebne do radzenia sobie z wymaganiami, jakie może stawiać przed nimi życie, w tym szkoÅ‚a.
  • Dbamy o zdrowie oraz wspieramy Å›wiadomość ekologicznÄ….
  • Zapewniany bezpiecznÄ… przestrzeÅ„ poprzez tworzenie serdecznej i peÅ‚nej zaufania atmosfery.

Absolwent przedszkola to osoba:

• wierzÄ…ca w swoje możliwoÅ›ci i zdolnoÅ›ci,
  • potrafiÄ…ca siÄ™ odnaleźć w zmieniajÄ…cym siÄ™ Å›wiecie,
  • dążąca do osiÄ…gania sukcesów i radzenia sobie z niepowodzeniami,
  • Å›wiadoma wÅ‚asnej tożsamoÅ›ci i praw oraz akceptujÄ…ca odrÄ™bność innych,
  • otwarta, aktywna i twórcza,
  • wrażliwa na otaczajÄ…ce Å›rodowisko przyrodnicze i znajÄ…ca jego wartość dla czÅ‚owieka,
  • osiÄ…gajÄ…ca dojrzaÅ‚ość do podjÄ™cia nauki w szkole.

Znajdujemy się w centrum osiedla Krowodrza Górka w bliskiej lokalizacji pętli autobusowej i tramwajowej, w sąsiedztwie Żłobka nr 24 i Szkoły Podstawowej nr 21.
Przedszkole mieści się w wolnostojącym, piętrowym budynku, w którym do dyspozycji dzieci jest pięć przestronnych, estetycznie zaaranżowanych sal dydaktycznych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny. W budynku znajduje się hol wyposażony w sprzęt do ćwiczeń i zabaw ruchowych oraz sala do prowadzenia zajęć logopedycznych.
Przedszkole posiada duży ogród (0,48 ha) z nowoczesnym placem zabaw. Grupy przedszkolne majÄ… wÅ‚asne ogródki doÅ›wiadczalne, w którym prowadzÄ… obserwacje przyrodnicze, siejÄ… i hodujÄ… zioÅ‚a, warzywa i kwiaty. DodatkowÄ… atrakcjÄ… jest 40 metrowa Å›cieżka sensoryczno-motoryczna „Dróżka bosych stópek”, rozwijajÄ…ca i wspierajÄ…ca integracjÄ™ zmysłów. Ogród o każdej porze roku stanowi przestrzeÅ„, w której organizowane sÄ… zabawy i zajÄ™cia edukacyjne.
Przedszkole posiada własną, bogato wyposażoną kuchnię. Przygotowywane posiłki są smaczne, pełnowartościowe i zbilansowane. Stosujemy przyprawy, które nie posiadają szkodliwych substancji lub chemicznych ulepszaczy. W przedszkolu wydawane są 3 posiłki: pierwsze i drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Dodatkowo oferujemy popołudniowe przekąski dla dzieci. Dbamy o jakość i estetykę podawanych dań. Przedszkolne menu jest bogate w warzywa i owoce.