• Rozmiar tekstu:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

O nas

Od prawie 50 lat tworzymy przyjazną przestrzeń do wszechstronnego rozwoju dziecka, uwzględniając jego indywidualne potrzeby i predyspozycje. Nasze motto, to bezpieczeństwo – relacja – edukacja – dobrostan.

Zaufało nam już prawie 5500 rodziców. To dodatkowo buduje w nas motywację i wiarę w powodzenie naszej misji.

Rodzice o nas

Nasza misja i wizja, czyli istota naszych działań

• Dajemy dziecku bogactwo doświadczeń i przeżyć.
  • Kształtujemy i wspieramy rozwój tak, by dziecko potrafiło korzystać ze swoich zasobów.
  • Wyposażamy je w kompetencje i narzędzia potrzebne do radzenia sobie z wymaganiami, jakie może stawiać przed nimi życie, w tym szkoła.
  • Dbamy o zdrowie oraz wspieramy świadomość ekologiczną.
  • Zapewniany bezpieczną przestrzeń poprzez tworzenie serdecznej i pełnej zaufania atmosfery.

Absolwent przedszkola to osoba:

• wierząca w swoje możliwości i zdolności,
  • potrafiąca się odnaleźć w zmieniającym się świecie,
  • dążąca do osiągania sukcesów i radzenia sobie z niepowodzeniami,
  • świadoma własnej tożsamości i praw oraz akceptująca odrębność innych,
  • otwarta, aktywna i twórcza,
  • wrażliwa na otaczające środowisko przyrodnicze i znająca jego wartość dla człowieka,
  • osiągająca dojrzałość do podjęcia nauki w szkole.

Znajdujemy się w centrum osiedla Krowodrza Górka w bliskiej lokalizacji pętli autobusowej i tramwajowej, w sąsiedztwie Żłobka nr 24 i Szkoły Podstawowej nr 21.
Przedszkole mieści się w wolnostojącym, piętrowym budynku, w którym do dyspozycji dzieci jest pięć przestronnych, estetycznie zaaranżowanych sal dydaktycznych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny. W budynku znajduje się hol wyposażony w sprzęt do ćwiczeń i zabaw ruchowych oraz sala do prowadzenia zajęć logopedycznych.
Przedszkole posiada duży ogród (0,48 ha) z nowoczesnym placem zabaw. Grupy przedszkolne mają własne ogródki doświadczalne, w którym prowadzą obserwacje przyrodnicze, sieją i hodują zioła, warzywa i kwiaty. Dodatkową atrakcją jest 40 metrowa ścieżka sensoryczno-motoryczna „Dróżka bosych stópek”, rozwijająca i wspierająca integrację zmysłów. Ogród o każdej porze roku stanowi przestrzeń, w której organizowane są zabawy i zajęcia edukacyjne.
Przedszkole posiada własną, bogato wyposażoną kuchnię. Przygotowywane posiłki są smaczne, pełnowartościowe i zbilansowane. Stosujemy przyprawy, które nie posiadają szkodliwych substancji lub chemicznych ulepszaczy. W przedszkolu wydawane są 3 posiłki: pierwsze i drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Dodatkowo oferujemy popołudniowe przekąski dla dzieci. Dbamy o jakość i estetykę podawanych dań. Przedszkolne menu jest bogate w warzywa i owoce.