Dzień Marchewki

„Będzie zdrowy każdy zuch,
 gdy marchewkę je za dwóch!”

Dnia 4 kwietnia dzieci z grupy II obchodziły Dzień Marchewki.
Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego – sokowirówką i tarką. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką.
Dzieci samodzielnie przygotowały pyszny sok marchewkowy oraz surówkę i wszystko bardzo szybko zniknęło ze stolików.
Pojawiły się zabawy ruchowe ze śpiewem „Urodziny Marchewki”, ciekawostki o marchewce, rozwiązywanie zagadek. Potem dzieci wspólnie przygotowały masę solną, którą następnie zabarwiły sokiem z marchewki. Z przygotowanej masy każde dziecko ulepiło swoją marchewkę – która wyglądała jak prawdziwa!
Było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy.
Po takiej dawce witamin odbyła się super marchewkowa sesja zdjęciowa!
Z marchewką w roli głównej! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.