Dzień Tęczy

W dniu 3 kwietnia dzieci z grupy I obchodziły Dzień Tęczy. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze tęcza. Przedszkolaki opowiadały czy widziały kiedyś tęcze, kiedy pojawia się ona na niebie oraz ile i jakie kolory ma tęcza.  Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach dotyczących tęczy.  Oglądały zdjęcia tęczy na dużym ekranie, mówiły jakie ma kolory oraz liczyły ile tych kolorów jest. Następnie dzieci wzięły udział w zabawie ruchowej – ich zadaniem było wyszukać zabawki w kolorach tęczy i poukładać je na dywanie w odpowiednich miejscach. Dzięki temu dzieci stworzyły na dywanie dużą tęcze. Przedszkolaki z pomocą wychowawczyni stworzyły swoją własną tęczę. Potrzebowały do tego kolorowych cukierków, głębokiego talerza oraz ciepłej wody. Na początek ułożyły cukierki wokoło rantu talerza, a następnie wychowawczyni delikatnie wlała ciepłą wodę na talerz. Wszyscy wspólnie obserwowali jak na talerzu pojawia się piękna kolorowa tęcza. Na koniec zajęć dzieci otrzymały szablon tęczy, który musiały  uzupełnić za pomocą paluszków i kolorowych farb.