Ręce myję – zdrowiej żyję

W dniu 5 kwietnia dzieci z grupy IV i V uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu właściwej higieny rąk prowadzonych przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Krakowie – Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia – p. Natalię i p. Mariolę. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Ręce myję – zdrowiej żyję”. Przedszkolaki na podstawie zagadek, ilustracji oraz opowiadania maskotki Pandy przypomniały i utrwaliły sobie wiadomości: w jaki sposób i kiedy należy myć ręce oraz dlaczego jest to takie ważne. Podczas spotkania dzieci miały możliwość sprawdzenia czystości rąk po umyciu w specjalnym urządzeniu do kontroli skuteczności dezynfekcji rąk. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kolorowankę edukacyjną „Myję ręce bo wiem więcej”.