Dzień Kolorowej Skarpetki

Pierwszego dnia wiosny, 21 marca obchodzony jest także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki. W naszym przedszkolu dzieci z grupy IV obchodziły Dzień Kolorowej Skarpetki w dniu 22 marca.
Wszystkie przedszkolaki tego dnia pamiętały by założyć skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki są bowiem wyrazem tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Na zajęciach odbyła się prezentacja przez dzieci skarpetek w różnych kolorach, w paski, w kropki, w zygzaki itp. Była to również świetna okazja by porozmawiać o różnych niepełnosprawnościach a także o tym, że chociaż się różnimy i czasem spotykają nas różne trudności to każdy z nas zasługuje na szacunek i akceptację. Każdy z nas jest bowiem wyjątkowy!.
Na koniec zajęć przedszkolaki ozdabiały również odrysowane od szablonu skarpety i ozdabiały je tak, by były nie do pary.