Dzień Francuski w grupie III

W ramach programu Erasmus, przez dwa ostatnie tygodnie marca, przedszkolaki z grupy III gościły u siebie dwie uczennice z Francji. Przez ten czas dzieci miały możliwość poznać kulturę i język francuski.
Pod koniec pobytu uczennic w Polsce, 26 marca grupa III zorganizowała u siebie Dzień Francuski. W tym dniu podczas zajęć dzieci oglądały prezentację multimedialną dotyczącą różnych ciekawostek o Francji. W sali powstał „Kącik francuski” z przyniesionymi przez dzieci różnymi symbolami związanymi z Francją. Odbyła się też zabawa z matą edukacyjną, która polegała na ułożeniu flagi francuskiej według podanego kodu. Nie zabrakło też zabaw ruchowych przy muzyce, dzieci nauczyły się także śpiewać po francusku piosenkę „Frere Jacques”. Słuchały czytanych bajek w języku francuskim. Przedszkolaki miały też możliwość degustacji „francuskich specjałów” jak bagietki, konfitury i sery. Na koniec dzieci samodzielnie wykonały croissanty z ciasta francuskiego.