foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Smakowite bułeczki

BulkiW przeddzień Dnia Matki grupę IV odwiedziła mamusia Martynki i Amelki, ponieważ realizowany temat tygodnia dotyczył różnych zawodów jakie wykonują nasze mamy. Zastanawialiśmy się także co robią nasze kochane mamy na co dzień, czym się zajmują i jak dbają o dom. Jak my pomagamy Bulki 2naszym mamom i jakie ciekawe pomysły i zainteresowania mają nasze mamy. Zaprosiliśmy więc mamusię naszych wspaniałych bliźniaczek panią Anię, która opowiedziała dzieciom o tym, jak w swoim domu wykorzystuje sprzęt zmechanizowany i jak piecze dla swoich pociech smakowite bułeczki.
Wraz z naszym gościem, także i my zabraliśmy się do pracy. Poznaliśmy produkty potrzebne do wypieku, sposób postępowania i to, że sami możemy wymyślać różne kształty bułeczek a także posypywać je ziarnami, które nam odpowiadają . Pracy było wiele, ale i wiele radości. Tworzyliśmy rogaliki, plecionki, ślimaczki i proste okrągłe bułeczki. Gdy znalazły się już w piekarniku, ich zapach unosił się w całym przedszkolu a jakie były smaczne możecie się przekonać sami korzystając z naszego przepisu:

Bułeczki pszenne razowe

Składniki:

  • 40 g świeżych drożdży
  • 1 łyżeczka cukru
  • 220 ml ciepłej wody
  • 400 g mąki pszennej
  • 100 g mąki razowej
  • 40 g oleju
  • 1 łyżeczka soli
  • nasiona wg uznania /słonecznik, mak, sezam /
  • jajko do smarowania bułek

Wykonanie:
Do naczynia włożyć drożdże, cukier, mąkę, olej i sól. Wyrabiać ciasto do czasu, aż stanie się jednolite. Wyjąć ciasto i pozostawić do wyrośnięcia /ok. 15 minut/
Ciasto podzielić na tyle części i takie wielkości jakie chcemy upiec bułeczki /pozostawić do wyrośnięcia na 15 minut/. Posmarować jajkiem.
Włożyć do zimnego piekarnika, ustawić temperaturę 200 stopni C, piec 30 minut.
                                                                                                                                 Smacznego!Bulki 3Bulki 4

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.