Zajęcia sportowe w Szkole Podstawowej nr 21

W dniu 11 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 21 w Krakowie, nasze przedszkolaki z najstarszych grup wiekowych uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez  nauczycielkę WF. Celem zajęć było wdrażanie dzieci do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku oraz stopnia sprawności. Regularna aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla rozwoju dzieci, dlatego zapewniamy im możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach sportowych. Uczestnictwo w „Wiosennej sztafecie” pozwoliło dzieciom nie tylko uwolnić nadmiar energii i poprawić koordynację, lecz także dało dużo satysfakcji i nauczyło takich wartości jak duch zdrowej rywalizacji czy współpraca w drużynie. Sportowe zajęcia pomagają naszym maluchom w budowaniu zdrowego trybu życia poprzez kształtowanie ich nawyków związanych z aktywnością fizyczną już od najmłodszych lat. Ponadto, regularne ćwiczenia pozwalają na rozwijanie umiejętności sportowych i konkurencyjnych, co może przyczynić się do zwiększenia pewności siebie u dzieci. Dodatkowo są nie tylko świetną zabawą, ale też ważnym elementem kompleksowego rozwoju dzieci.