Wizyta grupy II w Szkole Podstawowej

Dnia 13 marca przedszkolaki z grupy II udały się do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 na przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” wystawione przez uczniów klasy 2c. Na szkolnej scenie mogliśmy spotkać siostrę Kuby- Olę oraz brata Toli- Bruna – rodzeństwo dzieci  z naszej grupy.  Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie przygody Czerwonego Kapturka, babci, wilka i gajowego. Treść bajki została przekazana w zupełnie nowej odsłonie. Zawierała dużo elementów humorystycznych jak i muzycznych . Przedstawienie rozpoczęło się od znanej, pięknej piosenki „Witajcie w naszej bajce” i na scenie pojawiła się dziewczynka w czerwonym stroju. Dzieci od razu rozpoznały w niej Czerwonego Kapturka więc z radością śledziły losy bohaterów przedstawianej baśni. Aktywnie kibicowały Czerwonemu Kapturkowi odgadując główne przesłanie baśni, jakim jest przestroga przed zbyt pochopnym nawiązywaniem znajomości z osobami nieznajomymi. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem patrzyły na kolejne wydarzenia, podskakiwały z radości i klaskały w rytm muzyki.
Celem organizowanej wycieczki było: nawiązanie współpracy ze Szkołą Podstawową nr 15, kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich oraz rozbudzanie zainteresowań  światem bajek i baśni.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie a aktorom przedstawienia gratulujemy niesamowitego talentu!