• Rozmiar tekstu:
  • A
  • A
  • A
  • Kontrast:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

Wyprawa do Doliny Grzybowskiej

Wyprawa do Doliny Grzybowskiej

W czwartek dziewiątego listopada dzieci z grup II, III, IV i V udały się autokarem na wyprawę do Doliny Grzybowskiej w Lesie Zabierzowskim.
W trakcie spokojnego spaceru w ten pogodny dzień, na umówione wcześniej spotkanie z przedszkolakami przyjechało dwóch leśników, którzy w ciekawy i przystępny dla dzieci sposób wprowadzali je w tajniki leśnego świata.
Dzięki przywiezionym przez leśników eksponatom, dzieci miały okazję poznawać z bliska leśne zwierzęta takie jak dzik czy bóbr, a nawet zajrzeć do wnętrza dziupli wykonanej przez dzięcioła w pniu drzewa.
W trakcie interakcji w formie rozmów, pytań, zagadek, obserwacji przekazali przedszkolakom wiele istotnych i ciekawych informacji. Dzieci miały okazję zdobywać wiedzę przyrodniczą w najlepszy sposób, doświadczając leśnej rzeczywistości bezpośrednio i wielozmysłowo.
W trakcie oprowadzania grup po Dolinie leśnicy uczyli dzieci jak należy zachowywać się w lesie, jak dbać o przyrodę, a także jakie skutki ma np. zaśmiecanie takich miejsc jak las. Podczas wyprawy przedszkolaki rozgrzały się ciepłą herbatką i poczęstunkiem na miejscu biwakowym w promieniach jesiennego słońca.