• Rozmiar tekstu:
  • A
  • A
  • A
  • Kontrast:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości, wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka, upamiętniające powrót Polski do grona państw niezależnych.
W czasie zajęć w każdej grupie, dzieci wspólnie ze swoimi paniami zapoznały się z wydarzeniami historycznymi z dnia 11 listopada 1918r. Młodsze grupy poznawały symbole narodowe: godło, flagę i hymn oraz zapoznały się z tekstem ,,Katechizmu polskiego dziecka’’. Starszaki poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, wysłuchały również pieśni legionowej „Przybyli ułani”. Po wysłuchani pieśni dzieci obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Polak mały” oraz film pt. „Symbole narodowe”.
Po zakończonych działaniach w swoich grupach, wszyscy wspólnie, z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 21.
Uczniowie tej szkoły przygotowali program oparty na legendzie nawiązującej do historii założenia państwa polskiego oraz na symbolice związanej z godłem Polski –  białym orłem. Po zakończonym przedstawieniu, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy ,,Mazurek Dąbrowskiego’’.
Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.