• Rozmiar tekstu:
  • A
  • A
  • A
  • Kontrast:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

Wyjazd do Multikina w ramach akcji „Kino za baterie”

Wyjazd do Multikina w ramach akcji „Kino za baterie”

W ramach zdobytych punktów w akcji „Kino za Baterie”, w dniu 22 czerwca dzieci z grupy I  i II pojechały do Multikina.
Program edukacyjny „Kino za baterie dla przedszkoli” jest skierowany do placówek przedszkolnych z Gminy Miejskiej Kraków. Celem programu jest edukacja ekologiczna dzieci w zakresie właściwego postępowania z zużytymi bateriami, które są odpadami niebezpiecznymi i nie mogą być wyrzucane razem z innymi odpadami. Nagrodami za baterie uzbierane w ramach programu są bilety do krakowskich kin.
Nasze przedszkolaki w nagrodę wybrały się na film pt. „Najlepsze urodziny Królika Karola”. To pełna radości animacja dla najmłodszych na podstawie książek uwielbianej Rotraut Susanne Berner. Podczas seansu dzieci z bardzo dużym zaciekawieniem oglądały losy królika, którego dzień piątych urodzin przerodził się w niesamowitą przygodę w gronie najlepszych przyjaciół. Podczas licznych perypetii królika Karola, dzieci mogły uświadomić sobie i  zrozumieć, jak ważni są przyjaciele i rodzina.