• Rozmiar tekstu:
  • A
  • A
  • A
  • Kontrast:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

Wycieczka do kina Cinema City

Wycieczka do kina Cinema City

W dniu 21 czerwca dzieci z grupy III wybrały się do kina Cinema City w Galerii Kazimierz przy ulicy Podgórskiej 34, aby zobaczyć film animowany „Wróżka Zębuszka”. Wycieczka do kina była nagrodą za zajęcie I miejsca w kampanii „Rowerowy maj” w naszym przedszkolu.
Baśń „Wróżka Zębuszka” to czarująca historia o sympatycznej Violetcie, która szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty
w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian.
Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata.
Wszystko po to, by udowodnić niedowiarkom, że może być świetną Zębuszką. Pech chce jednak, że w trakcie lądowania w ludzkiej rzeczywistości skradziony klejnot ulega uszkodzeniu i Violleta traci możliwość powrotu do domu. Na szczęście poznaje Maxie – nową dziewczynkę w mieście, której życie wciąż uprzykrzają dwaj przyrodni bracia. Wkrótce połączone przyjaźnią i mocą zaklęć, dziewczynka i wróżka, odnajdują drogę powrotną do świata wróżek, a Maxie odnajduje swoje miejsce w mieście i w nowej rodzinie.
Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem przyglądały się przygodom głównej bohaterki a emocje związane z filmem pozostały na długo.