• Rozmiar tekstu:
  • A
  • A
  • A
  • Kontrast:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

Baśniowa Kapela – „Radio Smyk”

Baśniowa Kapela – „Radio Smyk”

Dnia 30 czerwca nasze przedszkole odwiedziła Baśniowa Kapela
z przedstawieniem słowno – muzycznym pt. „Radio Smyk”.
To pełne dramaturgii a zarazem humoru edukacyjne słuchowisko dla dzieci. Zawiera ono wiele aspektów edukacyjnych dotyczących zdrowego odżywiania, ważności rodziny i miłości.
Jego głównym bohaterem jest Bocian Piąteczka, wyrzucony z gniazda przez swoich rodziców ze względu na brak pożywienia jako najsłabsze pisklę. Wszyscy przeżywali dramatyczne chwile, kiedy rodzice wyrzucali małego bocianka, ale tak, by nie zrobić mu krzywdy.
Potem z fałszywą pomocą przyszedł podstępny kruk Ziółko, który zabrał Piąteczkę i razem z gospodynią Helgą znęcał się nad biednym bociankiem. Wszystko jednak dobrze się skończyło, bo do akcji wkroczył doktor Pelikan
i uratował życie Piąteczce.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wsłuchiwały się w losy głównego bohatera oraz śpiewały piosenki wraz z naszymi gośćmi. To było cudowne spotkanie!