Podsumowanie Kampanii Rowerowy Maj 2023

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole brało udział w Kampanii „Rowerowy Maj”.
W dniu 31 maja zakończyliśmy akcję trwającą cały miesiąc organizowaną w Krakowie już po raz szósty. „Rowerowy Maj” to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.
Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji popularyzuje: rower, hulajnogę, rolki lub deskorolkę jako środek transportu do szkoły czy przedszkola. Kampania uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Zasady kampanii były proste.
Kto przyjechał do przedszkola na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce otrzymywał naklejkę a grupa otrzymywała punkt. Rywalizacja odbywała się na poziomie indywidualnym, grupowym i między przedszkolnym. Szkoły i przedszkola, w swoich kategoriach, rywalizowały o tytuł najbardziej rowerowej placówki.
Dzięki kampanii nasze przedszkolaki mobilizowały się do aktywnego i ekologicznego sposobu dotarcia do przedszkola. W ciągu całego miesiąca dzieci „walczyły” dzielnie i były wytrwałe w swoich działaniach. Wszystkie grupy aktywnie brały udział w całej akcji, liczyły się wszystkie przejazdy. Łącznie osiągnęliśmy ich 3332.
Na 130 dzieci uczęszczających do naszego przedszkola aż 124 było aktywnych. Ze wszystkich przedszkoli w Krakowie biorących udział w kampanii zajęliśmy VI miejsce.
Natomiast wśród grup z naszego przedszkola pierwsze miejsce w kampanii zdobyła grupa III z 68% frekwencją, drugie miejsce grupa IV która mogła się pochwalić 64% frekwencją, miejsce trzecie grupa II z 62% frekwencją oraz kolejno grupa V z 61% frekwencją i grupa I która osiągnęła wynik 60% frekwencji.
Grupa która zdobyła pierwsze miejsce otrzyma upominek w postaci vochera na grupowe wyjście do kina na wybrany seans filmowy. Natomiast najbardziej aktywne dzieci z grup, które przyjeżdżały w maju do przedszkola na rowerze, hulajnodze, rolkach otrzymają nagrodę w postaci oświetlenia rowerowego. Wszystkim serdecznie gratulujemy!