Jubileusz 50-lecia przedszkola

Piękny Jubileusz
50 lat Przedszkola 130 im. Stanisława Pagaczewskiego w Krakowie
1972- 2022

jubileusz50 2Dnia 8 czerwca 2022 roku nasze Przedszkole obchodziło Jubileusz 50-lecia powstania.
Swoją obecnością zaszczyciło nas liczne grono zaproszonych gości. Przybyli przedstawiciele władz oświatowych, dyrektorzy Szkół ijubileusz50 3 Przedszkoli współpracujących z naszym przedszkolem, przedstawiciele firm współdziałających z naszą placówką, rodzina naszego patrona Stanisława Pagaczewskiego, jak również byli dyrektorzy, pracownicy i nawet absolwenci naszego Przedszkola.
Pani Dyrektor w krótkim przemówieniu powitała wszystkich przybyłych na uroczystość gości. Na początek zaprezentowany został film stanowiący przekrój działalności przez dziesięciolecia od momentu powstania przedszkola w latach 70 do czasów obecnych. Głównym punktem programu był występ naszych przedszkolaków, na jubileusz50 4który wszyscy zaproszeni oczekiwali z niecierpliwością. Na scenie pojawiły się postaci autorstwa naszego patrona z Przygódjubileusz50 5 Baltazara Gąbki – Kucharz Bartolini Bartłomiej, Smok Wawelski, Profesor Baltazar Gąbka i Szpieg z Krainy Deszczowców Don Pedro.
No i się zaczęło: Z maluszkami odwiedziliśmy Krainę Słońca a z grupy II dla przeciwwagi Krainę Deszczowców. Z kolei Brać Marynarska z grupy III wybrała się z Kapitanem na rejs ku Wielkiej Przygodzie do Krainy Trzech Mórz a starszaki z grupy IV zabrały nas do Krainy Nasturcji i poczęstowały zaproszonych gości Nektarem Nieustającej Radości.
jubileusz50 6Nie mogÅ‚o zabraknąć także Króla Kraka, który na zakoÅ„czenie zaprosiÅ‚ na Krakowiaka w wykonaniu grupy V. ZwieÅ„czeniemjubileusz50 7 części artystycznej byÅ‚ hymn naszego przedszkola – Tu na Krowodrzy jest przedszkole… który zaÅ›piewaÅ‚y wszystkie przedszkolaki. ZatrzÄ™sÅ‚y siÄ™ mury 50 letniego przedszkola!!! – owacjom nie byÅ‚o koÅ„ca!!!
Na uroczystości nie mogło zabraknąć także jubileuszowego tortu – który wjechał na scenę na zakończenie części artystycznej – Mniam…
Zaproszeni GoÅ›cie mieli możliwość podzielenia siÄ™ swoimi wrażeniami z Jubileuszu 50-lecia wpisem do KsiÄ™gi jubileusz50 8PamiÄ…tkowej. W tym dniu wszystkim towarzyszyÅ‚ podniosÅ‚y nastrój a obchody 50-lecia naszego Przedszkola odbiÅ‚y siÄ™ szerokim echem w Å›rodowisku miejskim i lokalnym.
Po poÅ‚udniu w ogrodzie przedszkolnym odbyÅ‚ siÄ™ uroczysty festyn dla dzieci i rodziców bogaty w liczne atrakcje: zabawyjubileusz50 9 z wodzirejem, zamek dmuchany, spotkanie z BajkowÄ… postaciÄ…, malowanie twarzy, loteria fantowa, Foto-budka, malowanie na folii, zabawy klockami Play mobile, puszczanie baniek mydlanych oraz sÅ‚odki poczÄ™stunek – czekoladowa fontanna.
Oj dział się u nas, działo!!!
Najpiękniejsze są wspomnienia !jubileusz50 10jubileusz50 11jubileusz50 12jubileusz50 13jubileusz50 14jubileusz50 15jubileusz50 16jubileusz50 17