• Rozmiar tekstu:
  • A
  • A
  • A
  • Kontrast:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

Dzień Dziecka

branice 6

Dzień Dziecka

branice 6Z okazji Dnia Dziecka 2 czerwca wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na całodniową wycieczkę do Branic, gdziebranice mieści się Oddział Muzeum Archeologicznego. Wspólnie z przewodnikiem przedszkolaki zwiedziły otoczony parkiem renesansowy dwór obronno – mieszkalny, oglądnęły ekspozycję muzeum, zapoznały się z zawodem archeologa. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach tworzenia mozaiki, lepienia z gliny i jako pamiątkę zabrały ze sobą własnoręcznie ulepione wisiorki, naczynia i ozdoby. Wzięły także udział w zaimprowizowanych badaniach wykopaliskowych i niczym prawdziwi archeolodzy, z wielkim entuzjazmem wydobywali z ziemi ukryte tam skarby. Wszystkim sprawiło to wiele radości. Na zakończenie, przy sprzyjającej aurze dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.branice 9branice 8branice 7branice 5branice 4branice 3branice 2