Jest taki dzień…. Spotkania świąteczne w przedszkolu

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół.
Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, w poniedziałek 19 grudnia i we wtorek 20 grudnia przedszkolaki z poszczególnych grup zaprosiły swoich rodziców na grupowe spotkania świąteczne. Grupa I maluszków zorganizowała warsztaty na których dzieci wraz z rodzicami ozdabiały pierniczki a następnie ubierały choinkę. Pozostałe grupy na spotkanie przygotowały własne inscenizacje bożonarodzeniowe wykonywane przez przedszkolaków z grupy. Dzieci z wielkim zapałem przygotowywały swoje występy. Przedstawienia były wyjątkowe. Dzieci w pięknych strojach z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Mali artyści śpiewali pastorałki i kolędy oraz wykonywali układy taneczno-ruchowe a przepiękne scenografie nadawały temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.
Po przedstawieniach dzieci wręczyły rodzicom świąteczne niespodzianki.
Radosna i ciepła atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim zgromadzonym zaś wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.