Wigilia w przedszkolu

Wigilia to przepiękny czas,
Bożonarodzeniowy czas,
gdy siedzimy wszyscy w kole
i mamy bliskich przy stole (…).”

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończyła w naszym przedszkolu wspólna wigilia, która odbyła się w dniu 21 grudnia.
Cała społeczność przedszkolna: Pani dyrektor, pracownicy przedszkola oraz dzieci z wszystkich grup o wyznaczonej godzinie zebrały się na uroczystym obiedzie.
Odświętnie ubrane przedszkolaki zasiadły przy pięknie udekorowanym stole oraz świątecznych dekoracjach w tle.
Uroczystość wigilijną rozpoczęła Pani Dyrektor, która najpierw złożyła dzieciom i pracownikom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia a następnie wszyscy dzielili się opłatkiem. Dzieci zjadły wigilijny obiad – tradycyjny barszczyk i rybkę i wspólnie kolędowały.
Takie podniosłe chwile utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych i są miłym wstępem do przeżywania świąt w domach rodzinnych.
Ten piękny dzień przyczynił także do wzmocnienia bliskich i serdecznych relacji.
Bo przedszkole jest przecież jak drugi Dom, w którym nawiązujemy przyjaźnie, czujemy się dobrze i bezpiecznie.