Powitanie wiosny

W naszym przedszkolu przygotowania do powitania kalendarzowej wiosny zaczęły się kilka dni  wcześniej. W salach przedszkolnych zmieniły się dekoracje – z zimowych na wiosenne. Zazieleniły się kąciki przyrody, gdyż pojawiły się maleńkie roślinki, które wcześniej posadziły dzieci. Przedszkolaki z grupy IV wykonały Marzannę – symbol odchodzącej Zimy, dzieci z grupy II wykonały gaik– symbol Wiosny, dzieci z grupy I wykonały portret Pani Wiosny a przedszkolaki z pozostałych grup wykonały piękne kwiaty, które również symbolizowały zbliżającą się wiosnę.
W dniu kalendarzowej wiosny tj. dnia 21 marca wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola ubrane na zielono. Przyniosły także do kącików przyrody wiosenne atrybuty wykonane w domu. Po drugim śniadaniu wszystkie przedszkolaki zebrały się, aby przejść w wiosennym korowodzie alejami wokół przedszkola wraz z Marzanną, gaikiem, portretem Pani Wiosny i wiosennymi kwiatami. Dzieci głośno śpiewały piosenkę „Maszeruje wiosna” a także skandowały wiosenne hasła. Wiosenny pochód zakończył się w ogrodzie przedszkolnym gdzie przedszkolaki zostawiły marzannę, by symbolicznie pożegnać zimę i uroczyście powitać wyczekiwaną przez nas nową porę roku – WIOSNĘ.
Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas już na dobre!