• Rozmiar tekstu:
  • A
  • A
  • A
  • Kontrast:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

Dzień dobrych manier

Dzień dobrych manier

Grzeczność, okazywanie szacunku, uprzejmość na co dzień. Dobre maniery opierają się na życzliwości i trosce o innych. Sprawiają, że otaczające nas osoby częściej się uśmiechają,
a świat nabiera różowych barw. Dobre maniery są niezbędne w życiu codziennym. Ludziom kulturalnym żyje się łatwiej.
W ramach realizacji jednego z założeń tegorocznego zadania wiodącego naszego przedszkola, którego celem jest odkrywanie i promowanie pożądanych wartości takich, jak: zdrowie, bezpieczeństwo, piękno, miłość, dobro, prawda – rozumienie ich i stosowanie w życiu codziennym, we wszystkich grupach w dniu 9 września został zorganizowany Dzień Dobrych Manier.
Tego dnia wszystkie przedszkolaki poznawały i utrwalały dobre maniery: na powitanie mówimy dzień dobry, na pożegnanie do widzenia; używamy magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam; słuchamy kiedy ktoś do nas mówi; nie przerywamy naszemu rozmówcy; nie krzyczymy; pomagamy sobie nawzajem; szanujemy rzeczy swoje i innych. Oto tylko kilka najważniejszych zasad które obowiązują nie tylko w przedszkolu, ale też w domu, przy stole, w kinie czy teatrze. W tym dniu dzieci wraz z nauczycielami tworzyły własne kodeksy grupowe, wykonywały różne prace plastyczne związane z kodeksem dobrych manier. Dzień ten uzmysłowił nam, że warto być miłym i uprzejmym, że dzięki kulturze stosowanej na co dzień, nasze życie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.