Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

„Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia,
dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…”

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka to bardzo ważna tradycja w naszym przedszkolu. Dziadkowie bowiem to wielki skarb. To oni czynią dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym.
Niestety przez dwa lata z racji pandemii i związanych z tym ograniczeń nie mogliśmy się spotykać i wspólnie uczestniczyć w przedszkolnych wydarzeniach.
W tym roku sporo się zmieniło. Dziadkowie nie musieli już oglądać występów swoich wnuków online, tylko mogli usiąść w ich grupowej sali przedszkolnej i zobaczyć występy dzieci na żywo. Przedszkolaki dołożyły starań, aby ten dzień był wyjątkowy. W pięknych strojach, w pięknej scenografii zaprezentowały krótkie repertuary przygotowane specjalnie dla swoich babć i dziadków. Były jasełka, wierszyki, piosenki i tańce oraz życzenia dla babć i dziadków. Dziadkowie ze wzruszeniem przyglądali się scenkom przedstawianym przez ich najukochańsze wnuki. Po części artystycznej wnuczęta obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.
To były wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Babciom i Dziadkom za obecność w tym szczególnym dniu oraz wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknych strojów dla dzieci i przepysznych ciast na poczęstunek dla babć i dziadków.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.