Warsztaty dramowe – bajka o smutku

W dniu 17 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dramowe pt. ,,Bajka o smutku”, organizowane przez Teatr Drama Karimba, w których wzięły udział dzieci z grup: II, III, IV i V. Podczas warsztatów dzieci słuchały opowieści o Mitce – dziewczynce, która nie była zadowolona z prezentu od Mikołaja. Akcja opowieści rozpoczynała się w fabryce Świętego Mikołaja, gdzie elfy i krasnale produkowały rozmaite zabawki. Przedszkolaki wówczas zostały zaproszone do gry na instrumentach muzycznych, naśladując w ten sposób odgłosy maszyn wytwarzających poszczególne zabawki. Dalsza część historii dotyczyła listu, który Mikołaj dostał od dziewczynki. W liście Mitka napisała, iż nie podoba jej się prezent, ponieważ jest za mały i ona przez to nie chce już obchodzić świąt. Dzieci wówczas zastanawiały się jakie uczucie kryło się pod zachowaniem Mitki i podawały pomysły dotyczące tego co można zrobić, by dziewczynka ponownie mogła cieszyć się okresem świąt, nawet kiedy prezent nie spełniał jej oczekiwań. Cała opowieść była przeplatana zabawami ruchowymi, przez co warsztaty były bardziej atrakcyjne, a dzieci chętnie brały w nich udział. Dzięki tej bajce dzieci nauczyły się, że nawet jeśli dostaniemy prezent, który nam się nie podoba to nie trzeba okazywać swojego niezadowolenia i psuć wszystkim nastroju, ponieważ szczęście nie tkwi w rzeczach materialnych.