„Dobro powraca. Ważne wartości – dobro/ rodzina”

Dnia 9 grudnia w naszym przedszkolu dzieci obchodziły dzień wartości. Tym razem była to rodzina i dobro. W każdej grupie dzieci rozmawiały o rodzinie oraz wartości dobra i aktywnie uczestniczyły w wykonywaniu prac, które następnie umieszczały w swoich „teczkach wartości”. Były to np. papierowe domy, w których dzieci umieszczały zdjęcia rodzinne czy laurki namalowane dla kolegi czy koleżanki. Z dobrocią związana jest także postać św. Mikołaja. Dlatego w dniu poprzedzającym jego wizytę w przedszkolu dzieci poznały legendę o Mikołaju, rozmawiały na temat dobroci i pomaganiu innym. Dowiedziały się również kto to jest wolontariusz i na czym polega jego praca.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki z grupy IV mogły wziąć udział w warsztatach pierniczkowych zorganizowanych przez mamy – co też jest oznaką dobroci i zacieśniania więzi rodzinnych. Zachęcamy do podobnych działań w gronie rodzinnym. Ponadto w założonych na grupach kalendarzach adwentowych  w oczekiwaniu na spotkanie ze Św. Mikołajem i Boże Narodzenie każde dziecko ma do wykonania jakiś dobry uczynek na rzecz innych. W tym świątecznym czasie pomagamy także poprzez udział w akcji „Góra grosza”, czy „Gwiazdka dla zwierzaka”. Pomaganie i wspieranie to niezwykle cenne działania na rzecz innych, które powinniśmy kształtować i rozwijać u naszych przedszkolaków. Pamiętajmy „Dobro powraca”.