Z wizytą u zwierząt wiejskich

Dnia 12 kwietnia dzieci z grupy III poznawały wiadomości o zwierzętach wiejskich.
Tego dnia przybliżono im pracę rolników na gospodarstwie oraz ukazano uroki życia na wsi.   Przedszkolaki doskonaliły umiejętność rozpoznawania zwierząt oraz ich charakterystycznych odgłosów, a także poznawały nazwy poszczególnych pomieszczeń, zamieszkiwanych przez zwierzęta hodowlane. Dużą radość dzieci czerpały ze wspólnego tworzenia sylwety krowy z tektury poprzez wycinanie i sklejanie poszczególnych elementów i malowanie na nich łat. Miały również możliwość wejścia w rolę gospodarzy, by własnoręcznie wydoić krowę, przy okazji dowiadując się skąd pochodzi mleko. Wydarzenie to okazało się wielką atrakcją, dzięki której dzieci miały wiele frajdy!