Wyjście do biblioteki

bibliotekagr1

Wyjście do biblioteki

bibliotekagr1W dniu 10 maja dzieci z grupy I udały się do Biblioteki Publicznej nr 20 przy ul. Opolskiej 37 w Krakowie. Tam czekały na nie jużbibliotekagr1 2 panie bibliotekarki. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Zdecydowana większości dzieci była pierwszy raz wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Panie bibliotekarki przeczytały dzieciom dwie bardzo ciekawe książki pod tytułem „Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek” oraz „Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek”. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się oba opowiadania oraz kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Nabibliotekagr1 3 zakończenie spotkania w bibliotece dzieci podziękowały paniom bibliotekarkom za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń.