Lekcje biblioteczne

biblioteka pszczoly 2

Lekcje biblioteczne

biblioteka pszczoly 2Przedszkolaki z grupy III w poniedziaÅ‚ek 9 maja oraz przedszkolaki z grupy II we wtorek 10 maja odwiedziÅ‚y BibliotekÄ™ KrakowskÄ… przybiblioteka pszczoly 3 ulicy Opolskiej. Panie bibliotekarki przygotowaÅ‚y dla dzieci ciekawÄ… lekcje bibliotecznÄ… dotyczÄ…cÄ… życia pszczół, cyklu powstawania miodu i pracy pszczelarza. DowiedzieliÅ›my siÄ™ również jak bardzo pożyteczne i pracowite sÄ… pszczoÅ‚y i jak je należy je chronić aby nie wyginęły. Na zakoÅ„czenie lekcji bibliotecznych razem z paniami bibliotekarkami przedszkolaki z każdej grupy wykonaÅ‚y wielkÄ… pszczoÅ‚Ä™, którÄ… zabraÅ‚y do przedszkola. PszczoÅ‚y zamieszkaÅ‚y w przedszkolnych grupowych kÄ…cikach przyrody. Ponadto dzieci poznaÅ‚y zasady zachowania i korzystania z zasobów biblioteki, miaÅ‚y możliwość przejÅ›cia siÄ™ wÅ›ród regałów peÅ‚nych książek oraz pooglÄ…dania wielu kolorowych i bogato ilustrowanych książek.