Realizacja szóstego modułu innowacji pedagogicznej „Skarby Ziemi” – temat: „Sól”

W dniu 7 marca w grupie III odbyły się już szóste zajęcia z cyklu „Skarby Ziemi” tym razem tematem była sól.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się skąd się bierze sól i w jaki sposób trafia ona już w przetworzonej formie do naszej kuchni. Przedszkolaki starały się odpowiedzieć na pytanie do czego sól jest potrzebna ludziom i jak na co dzień ją wykorzystujemy.
Dzieci miały okazję poznać i zobaczyć różnego rodzaju sól- białą kuchenną, kamienną, morską, himalajską, różową kłodawską. Poszukiwały różnic i podobieństw, sprawdzały właściwości soli za pomocą różnych zmysłów. Wykonały też eksperyment z odparowywaniem soli z wody. Przedszkolaki wybrały się także na wirtualny spacer w głąb Ziemi i poznały tajemnice wielickiej kopalni soli oraz pracę górnika. Nie zabrakło też zabaw ruchowych przy muzyce tj. „W kopalni” czy „ Kryształki soli”.
Na zakończenie zajęć dzieci poznały nową technikę plastyczną z barwieniem soli kolorową kredą i wykonały swoje „Solne obrazki”.