• Rozmiar tekstu:
  • A
  • A
  • A
  • Kontrast:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

Projekt edukacyjny „Kraków w tańcu i piosence”

projekt2 4

Projekt edukacyjny „Kraków w tańcu i piosence”

projekt2 4W grupie II została zakończona realizacja projektu edukacyjnego Kraków w tańcu i piosence.projekt2 5
Dzieci miały okazję pogłębić i utrwalić wiedzę na temat swojego miasta Krakowa za pomocą różnych środków wyrazu. Dzięki pomocy Rodziców w grupie powstał Krakowski kącik bogaty w ciekawe eksponaty, stroje, książki, smoki, i inne akcesoria. Kącik ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem i aktywnością naszych dzieciaczków. Dzieci poznały i utrwaliły melodie z Krakowem związane : Krakowiaczek jeden, Przyleciał ptaszek z Łobzowa, Płynie Wisła płynie…. Krakowskie kwiaciarki, Lajkonik i inne. Wprowadzone legendy przybliżyły dzieciom dzieje i historię Krakowa. Zatańczony Krakowiak przyniósł naszym Mamom wiele wzruszeń a wykonane samodzielnie czerwone krakowskie korale były prezentem z okazji Dnia Mamy.projekt2 3projekt2
Spacerek po Krakowie co prawda w formie wirtualnej nauczył dzieci rozpoznawać i nazywać najważniejsze zabytki Krakowa: Kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel, Krakowski Rynek. projekt2 2Z ogromnym zainteresowaniem dzieci słuchały Dzwonu Zygmunta i Hejnału z Wieży Mariackiej.
Zwieńczeniem naszych działań była praca plastyczna powstająca przy piosence Krakowskie kwiaciarki o takim samym tytule. Zaangażowanie i aktywność dzieci była w tym temacie imponująca. Mamy ogromną nadzieję, że rozbudziłyśmy zainteresowanie i miłość do naszego pięknego miasta wśród przedszkolaków.