„MiÅ‚oÅ›nik pszczół”

pszczelarz

„MiÅ‚oÅ›nik pszczół”

pszczelarzDnia 24 czerwca przedszkolaki z grupy IV i V spotkaÅ‚y siÄ™ z miÅ‚oÅ›nikiem pszczół – Panem Mateuszem wujkiem naszej koleżanki Alicji. Zaproszony gość przybyÅ‚ do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózÅ‚ w specjalnym ulu. DziÄ™ki opowieÅ›ciom pszczelarza dzieci zdobyÅ‚y wiele cennych informacji i ciekawostek zwiÄ…zanych z życiem pszczół oraz produkcjÄ… miodu. W trakcie opowiadania poznaÅ‚y fascynujÄ…cy Å›wiat tych owadów. DowiedziaÅ‚y siÄ™ jak wyglÄ…da ul, strój pszczelarza, oglÄ…daÅ‚y zdjÄ™cia różnych pszczół, obserwowaÅ‚y z bliska rój pszczół i odszukiwaÅ‚y królowÄ…. MiaÅ‚y przyjemność przymierzyć strój pszczelarza, zobaczyć dymkÄ™ zwanÄ… podkurzaczem oraz przybory, których używa podczas codziennych spotkaÅ„ z pszczoÅ‚ami. Spotkanie zakoÅ„czyÅ‚o siÄ™ degustacjÄ… miodu, który dzieci z wielkÄ… przyjemnoÅ›ciÄ… smakowaÅ‚y, znajÄ…c jego odżywcze wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci i walory smakowe. Najważniejszym przesÅ‚aniem warsztatów byÅ‚o uÅ›wiadomienie najmÅ‚odszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.

pszczelarz 2pszczelarz 3pszczelarz 4pszczelarz 5