• Rozmiar tekstu:

„Miłośnik pszczół”

pszczelarz

„Miłośnik pszczół”

pszczelarzDnia 24 czerwca przedszkolaki z grupy IV i V spotkały się z miłośnikiem pszczół – Panem Mateuszem wujkiem naszej koleżanki Alicji. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym ulu. Dzięki opowieściom pszczelarza dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. W trakcie opowiadania poznały fascynujący świat tych owadów. Dowiedziały się jak wygląda ul, strój pszczelarza, oglądały zdjęcia różnych pszczół, obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza, zobaczyć dymkę zwaną podkurzaczem oraz przybory, których używa podczas codziennych spotkań z pszczołami. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, który dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Najważniejszym przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.

pszczelarz 2pszczelarz 3pszczelarz 4pszczelarz 5