Mały Wolontariat

Dnia 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy – ludzi o wielkich, dobrych sercach, którzy chcą pomagać innym. To doskonała okazja, by uświadomić dzieciom wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego oraz osoby prywatne w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.
Film edukacyjny Wolontariusz – kto to taki? pomógł przedszkolakom zrozumieć, czym jest wolontariat i jakie daje możliwości?
W związku z nadchodzącymi świętami dzieci postanowiły bezinteresownie sprawić radość, coś dobrego innym. Maluszki zrobiły pięknego aniołka, którego można zawiesić na choince, zaś przedszkolaki z grupy II i V wykonały wiele świątecznych kartek dla podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 3 w Krakowie. Udział w Małym Wolontariacie rozwija u dzieci poczucie empatii i wrażliwości na potrzeby innych, kształtuje właściwe postawy społeczne, uczy bezinteresownej pomocy, wyrabia potrzebę odpowiedzialności za siebie i za innych. „Człowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi ”