BAJKOWE SPOTKANIA

W dniu 1 grudnia dzieci z grup: I, II i IV uczestniczyły w zajęciach w ramach programu edukacyjno-profilaktycznego „Bajkowe spotkania”. Program realizowany jest przy współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Krakowie i ma na celu kształtowanie kompetencji emocjonalno-społecznych u dzieci. Tematem zajęć w tym dniu były zasady dobrego zachowania. Na początku zajęć dzieci wysłuchały opowiadań z książki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Przepraszam, żabko”. Później starały się odpowiedzieć między innymi na pytania: czy warto być miłym i uprzejmym dla innych oraz jak prawidłowo zachowywać się w określonych sytuacjach np. na zakupach, na spacerze, w autobusie, teatrze czy na imieninach. Podczas zajęć dzieci odgrywały też scenki dramowe przedstawiając określone zachowania. Co najważniejsze jednak przedszkolaki nauczyły się dlaczego zasady dobrego zachowania są tak bardzo ważne w życiu każdego z nas.