• Rozmiar tekstu:
  • A
  • A
  • A
  • Kontrast:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

Innowacja pedagogiczna „Skarby Ziemi” Moduł „Metale szlachetne, kamienie ozdobne”

Innowacja pedagogiczna „Skarby Ziemi” Moduł „Metale szlachetne, kamienie ozdobne”

W grupie III odbyły się zajęcia podczas których została zrealizowana kolejna część innowacji pedagogicznej „Skarby Ziemi”. Temat dotyczył tym razem metali szlachetnych oraz kamieni ozdobnych. Dzieci poznały czym są i jak wyglądają omawiane „skarby”. Dowiedziały się, że niektóre skały i wydobywane z ziemi minerały mają piękne kolory i kształty. Nazywamy je metalami bądź kamieniami szlachetnymi i mogą służyć one miedzy innymi do wykonywania biżuterii, naczyń oraz różnego rodzaju ozdób. Dzieci dowiedziały się także kim jest jubiler i na czym polega jego praca. Każdy miał możliwość dotknąć i z bliska obejrzeć wiele z omawianych minerałów a także podziwiać wykonaną z nich biżuterię oraz ozdoby.
Na zakończenie zajęć przedszkolaki zaprojektowały i wykonały własną biżuterię.