• Rozmiar tekstu:
  • A
  • A
  • A
  • Kontrast:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24 listopada dzieci z wszystkich grup obchodziły uroczyście Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu w przedszkolu oprócz dzieci gościły najukochańsze  misie naszych podopiecznych oraz inne ulubione maskotki. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich ulubieńców i opowiedzenia  kilku zdań na ich temat. Dowiedziały się kto i dlaczego zapoczątkował to wyjątkowe święto, które obchodzone jest na całej kuli ziemskiej. Święto zostało zapoczątkowane przez producenta zabawek ze Stanów Zjednoczonych, który zaprojektował  i wyprodukował maskotkę pluszowego misia.
Maskotka powstała na pamiątkę uratowania małego niedźwiadka przez Prezydenta USA Theodore Roosevelta.
Dzieci miały możliwość rozpoznania innych znanych misiów z bajek dla dzieci, rozwiązywały zagadki na temat bajkowych misiów. Spędziły wesoło czas słuchając  oraz śpiewając misiowe piosenki, pląsając radośnie w rytm muzyki. Na zakończenie wykonano szereg pamiątkowych zdjęć, które dokumentują to najwspanialsze,  niezwykle radosne dla wszystkich święto.