Baśniowa Kapela – „Przyjaciel Smoczuś”

Bajki zawsze były istotną częścią dzieciństwa, przenosząc młodych czytelników do magicznych światów pełnych przygód i cudów. Dlatego do naszego przedszkola w dniu 15 marca zawitał po raz kolejny nasz ulubiony duet wokalno – teatralny „Baśniowa Kapela” z nową wspaniałą historią, która przeniosła dzieci w ten bajkowy świat.
Pan Adam i pani Dorotka jak zawsze serdecznie powitali przedszkolaki oraz nauczycielki.  Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na rozpoczęcie przedstawienia. Tym razem dzieci znalazły się w świecie małych smoczków. „Przyjaciel smoczek” to opowieść w której dzieci „podróżują” bajkowym „Odlotowcem” w poszukiwaniu dziewczynki o imieniu Mela. Dziewczynka została porwana przez Tatę Smoka jako zabawka dla jego małych smoczków. Historia ta oczywiście dobrze się zakończyła. Przedszkolaki zaś dowiedziały się skąd wzięła się nazwa cumelka – smoczka. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem uczestniczyły we wspólnym śpiewaniu piosenek. Największym hitem okazał się utwór „Żółwik, beczka i piąteczka”.