• Rozmiar tekstu:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

Andrzejki

W dniu 30 listopada w naszym przedszkolu dzieci uczestniczyły w Balu Andrzejkowym, organizowanym w każdej z grup.
Jedną z ważniejszych tradycji związanych z dniem św. Andrzeja jest praktyka lania wosku i wróżenia. Dlatego też, uczestnicy balu przebrani w najróżniejsze stroje rozpoczynali ten dzień właśnie od lania wosku.
Każdy z niecierpliwością czekał na uformowanie się woskowego kształtu. Następnie dzieci mogły spróbować odgadnąć co kryje się za poszczególnymi kształtami i zinterpretować ich znaczenie, co było świetnym sposobem na pobudzenie kreatywności i wyobraźni.
Nie obyło się także bez rzucania szczęśliwego pieniążka i wyścigu pantofelków. Dzieci również losowały i z pomocą Pań odczytywały karteczkowe wróżby dotyczące przyszłości. Całość dopełniły radosne tańce do skocznej muzyki i zabawy w kółeczku, parach, a także solo. Gry te nie tylko bawiły, ale też pomagały dzieciom rozwijać zdolności motoryczne, koordynację, poczucie rytmu i poprawiały ogólną sprawność fizyczną.  Zajęcia były świetnym sposobem na pobudzenie wyobraźni naszych podopiecznych i zachęcenie ich do myślenia o przyszłości.