Wycieczka na Kopiec Kraka

CIMG22331

Wycieczka na Kopiec Kraka

CIMG22331Na skrzyżowaniu dwóch ruchliwych ulic Wielickiej i PowstaÅ„ców Wielkopolskich CIMG22351ukryty jest Kopiec Krakusa, zwany także Kopcem Kraka.Zaledwie kilkaset metrów w prawo od cmentarza podgórskiego można siÄ™ przenieść do zielonego, malowniczego zakÄ…tka Krakowa. Kopiec Kraka nie jest tak znany i promowany turystycznie jak Kopiec KoÅ›ciuszki, dlatego też dzieci z grupy II i IV wraz z Paniami w dniu 28.04.2015 r. wybraÅ‚y siÄ™ na wycieczkÄ™ turystyczno- krajoznawczÄ… do Podgórza. Po krótkim spacerku pod górÄ™ mogÅ‚y podziwiać widok, który rozpoÅ›ciera siÄ™ na caÅ‚y Kraków – zobaczyć Wawel, KoÅ›ciół Mariacki, Sukiennice oraz dymiÄ…ce kominy w Nowej Hucie. Tradycja podaje, że ziemiÄ™ na kopiec noszono w rÄ™kawach i stÄ…d wzięła siÄ™ nazwa „RÄ™kawka”. Dla dzieci byÅ‚a to prawdziwa lekcja historii – samodzielnie pokonaÅ‚y nieÅ‚atwÄ… dla nich drogÄ™ na Kopiec.Wycieczka siÄ™ udaÅ‚a, pogoda dopisaÅ‚a ( byÅ‚a zamówiona !) wszystkie zabrane Å‚akocie pysznie smakowaÅ‚y a dzieci wróciÅ‚y do przedszkola peÅ‚ne wrażeÅ„ i niezapomnianych przeżyć.

CIMG22421 CIMG22471kopiec Kraka gr IVkopiec Kraka gr IV 2kopiec Kraka gr IV 3