Warsztaty plastyczne

paleta

Warsztaty plastyczne

paletaW ramach realizacji tematu zwiÄ…zanego z zadaniem wiodÄ…cym pt. „I Ty możesz być malarzem” dzieci z grupypaleta 2paleta 3 IV wybraÅ‚y siÄ™ na warsztaty do Klubu Plastyków ” Paleta” przy ul. WrocÅ‚awskiej, gdzie wzięły udziaÅ‚ w zajÄ™ciach plastycznych na temat „Podwodny Å›wiat”. W pracowni plastycznej dzieci zobaczyÅ‚y sztalugi, obrazy olejne, pÄ™dzle malarskie, poznaÅ‚y kolory pochodne i podstawowe, sposoby mieszania farb. WykorzystujÄ…c techniki mieszane: dmuchanie tuszem, odbijanki, pastele olejne, wycinanki dzieci miaÅ‚y okazjÄ™ w miejscu bliskim malarzowi przekazać swoje emocje, uczucia, wrażenia w obrazie plastycznym.
W ten sposób powstały wielobarwne kompozycje piękne i kolorowe. Pełni wrażeń estetycznych, ubrudzeni farbą jak prawdziwi malarze dzieci wróciły do przedszkola.paleta 4paleta 5paleta 6paleta 7