Opis placówki

budynek2019

Opis placówki

budynek2019Przedszkole Nr 130 im. Stanisława Pagaczewskiego znajduje się w centrum osiedla Krowodrza Górka,w niedalekiej odległości od pętli autobusowej i tramwajowej. W najbliższym sąsiedztwie jest Samorządowy Żłobek Nr 24 oraz Szkoła Podstawowa Nr 21.

Placówka jest przedszkolem pięciooddziałowym czynnym od 6:30 do 17:00.

Nad edukacjÄ… i bezpieczeÅ„stwem dzieci czuwa wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz doÅ›wiadczony personel pomocniczy. Budynek posiada pięć estetycznych i przestrzennych sal dydaktycznych, w których znajdujÄ… siÄ™ atrakcyjne i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Ponadto placówka posiada wÅ‚asnÄ… mini – pracowniÄ™ komputerowÄ… oraz garderobÄ™ peÅ‚nÄ… strojów do przedstawieÅ„ i zabaw teatralnych. W przedszkolu funkcjonuje dobrze wyposażona kuchnia, speÅ‚niajÄ…ca wymogi HACCP. Panie kucharki przygotowujÄ… smaczne, peÅ‚nowartoÅ›ciowe i zdrowe posiÅ‚ki. Dzieci otrzymujÄ… do Å›niadania „szwedzkie talerze”, z których komponujÄ… sobie kanapki, a do obiadu dwie surówki.

Przedszkole organizuje dla dzieci bezpłatne zajęcia: język angielski, religię, taniec towarzyski, rytmikę, gimnastykę korekcyjną. Ponadto w przedszkolu działają różne koła zainteresowań: kółko taneczne, kółko komputerowe.

Placówka współpracuje ze specjalistami: logopedą, psychologiem i pedagogiem.

W ciÄ…gu roku szkolnego realizowanych jest wiele ciekawych ogólnopolskich programów i projektów edukacyjnych m.in. „Czyste powietrze wokół nas”, „Zdrowo jemy, zdrowo roÅ›niemy”, „Akademia Przedszkolaka”, „Kino za baterie”. Ponadto nauczyciele realizujÄ… wÅ‚asne projekty i programy edukacyjne m.in. „Agresji STOP”, „Jestem sobie Krakowiaczek”, „Przedszkolak maÅ‚ym artystÄ…”, „Ja i cztery żywioÅ‚y”, „KÄ…cik przyrody miejscem dziaÅ‚aÅ„ i doÅ›wiadczeÅ„”, „By nie pÅ‚ynęły Å‚zy”, „Ruch i taniec jako forma ekspresji dzieciÄ™cej”. Placówka uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych m.in. „Szlachetna Paczka”, „Góra Grosza”, „Gwiazdka dla Zwierzaka”,”Zbieramy zakrÄ™tki”, „Pola Nadziei.

W pracy z dziećmi wykorzystywane są innowacyjne i aktywizujące metody pracy.

Przedszkole aktywnie współpracuje z rodzicami oraz środowiskiem lokalnym.

Placówka posiada duży ogród, wyposażony w nowoczesne urzÄ…dzenia do zabaw ruchowych, dwie duże piaskownice i inne atrakcje dla dzieci. Posiada Å›cieżkÄ™ sensoryczno – motorycznÄ… zwanÄ… „DróżkÄ… bosych stópek”oraz ogródki doÅ›wiadczalne dla każdej grupy. Teren przedszkola w okresie letnim jest bogato ukwiecony i kolorowy.

*******************************************************************************************************************************************

Kadra pedagogiczna w roku szkolnym 2021/2022

Dyrektor: mgr Ewa Gubała

Grupa I:
mgr Jolanta Bogucka
mgr Magdalena Chmielarz
dyr. mgr Ewa Gubała

Grupa II:
mgr Iwona Brzozowska
mgr Jolanta Bogucka

Grupa III:
mgr Anita Prokuska