Przyjaciele Przyrody – TydzieÅ„ Ekologiczny w naszym przedszkolu

W dniach od 22 do 26 kwietnia dzieci w każdej grupie realizowaÅ‚y tematykÄ™ ekologicznÄ…. Realizacja Tygodnia Ekologicznego rozpoczęła siÄ™ od obchodów Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia. W nastÄ™pnych dniach dzieci uczestniczyÅ‚y w różnych zabawach o tematyce ekologicznej, utrwalaÅ‚y wiedzÄ™ na tematy: ochrony Å›rodowiska naturalnego, segregacji Å›mierci, dbaÅ‚oÅ›ci o otoczenie przyrodnicze. Przedszkolaki uÅ›wiadamiaÅ‚y sobie zagrożenia dla naszej planety wynikajÄ…ce ze strony czÅ‚owieka. W grupie II dzieci stworzyÅ‚y „Å»ywy obraz  szczęśliwej planety”. Przedszkolaki z grupy IV i V realizowaÅ‚y program edukacyjny „Mistrzowie Recyklingu”. Nasze przedszkolaki po caÅ‚ym tygodniu doskonale wiedzÄ… już co to znaczy być prawdziwym ekologiem i jak dbać o zielonÄ… planetÄ™.