• Rozmiar tekstu:
  • A
  • A
  • A
  • Kontrast:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

Poranek Patriotyczny

Poranek Patriotyczny

W dniu 27 kwietnia grupie I odbył się uroczysty „Poranek Patriotyczny”. Scenografia sali oraz stroje dzieci były tego dnia w barwach biało- czerwonych. Nie był to planowany występ, tylko ukazanie tego, czego dzieci nauczyły się od poniedziałku. Dzieci recytowały wiersz Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka” oraz zaśpiewały piosenkę o tematyce związanej z krajem w którym mieszkamy. Nie zabrakło również tańca z wstążkami do muzyki klasycznej, Zależało nam głównie na tym, aby dzieci czerpały radość ze wspólnego śpiewu i tańca oraz by działania te jednocześnie kształtowały u nich postawę patriotyczną oraz poczucie przynależności do wspólnoty narodowej.
Podczas uroczystości dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym oraz wyraziły swoją miłość do ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami.