• Rozmiar tekstu:
  • A
  • A
  • A
  • Kontrast:
  • Podświetl linki:
  • Odstępy w tekscie:

„Odkryj, doceń, wzbogać. Małe i duże skarby wokół nas” – podsumowanie realizacji projektu

„Odkryj, doceń, wzbogać. Małe i duże skarby wokół nas” – podsumowanie realizacji projektu

We wrześniu i październiku przedszkolaki z grupy II, III, IV i V wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Odkryj, doceń, wzbogać – małe i duże skarby wokół nas”. Celem projektu było pokazanie dzieciom miejsc ważnych historycznie, kulturowo, przyrodniczo i turystycznie w Krakowie oraz utworzenie map, które doprowadzą do odkrywania tych wspaniałych miejsc. Dzieci z grupy  III i  V uczestniczyły w wycieczkach na cztery kopce: Kopiec Kościuszki, Kopiec Kraka, Kopiec Wandy i Kopiec Piłsudskiego. Przedszkolaki zwiedziły także Muzeum Kościuszkowskie, gdzie dowiedziały się kim był Tadeusz Kościuszko oraz weszły na sam szczyt Kopca Kościuszki i podziwiały niesamowite widoki na panoramę Krakowa.
Dzieci z grupy  II i IV odkrywały skarby i piękno przyrody na działkach na terenie Parku St. Wyspiańskiego. W czasie spaceru jedna z  mam podzieliła się z dziećmi swoją wiedzą, doświadczeniami i pasją związaną z pracą na działce. Bezcenne skarby do odkrycia czekały także na dzieci podczas wizyty w pobliskiej Bibliotece. Podsumowaniem projektu była wystawa map wykonanych przez dzieci w formie rysunków oraz mapy przestrzennej
z tworzywa przyrodniczego. Realizacja projektu dostarczyła najmłodszym okazji do zabaw i czerpania radości z okrywania piękna najbliższego otoczenia oraz do kształtowania przynależności społecznej.