„ NA KRAKOWSKĄ NUTĘ”

zakonczenie roku 2

„ NA KRAKOWSKĄ NUTĘ”

zakonczenie roku 2W dniu 16 czerwca w ogrodzie przedszkolnym przy pięknej słonecznej pogodzie oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny. W ciągu całego roku realizowane treści wynikały z zadania wiodącego „ Małopolska – mój region, moja mała ojczyzna”. Stąd też przewodnie hasło „Na krakowską nutę” było jakby podsumowaniem całorocznej pracy dzieci i nauczycieli, zakonczenie roku 4wzbogaceniem wiedzy o najbliższej nam małopolskiej okolicy. Najbliższe nam nasze rodzinne miasto Kraków poznaliśmy bardzo dokładnie. Dlatego też kończąc rok szkolny chcieliśmy pokazać to, co w pięknym Krakowie jest najwspanialsze.
Na początku uroczystości zakończenia roku szkolnego Dominik Zalas z grupy II wraz z tatą zaśpiewali piosenkę pt.: „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”
zakonczenie roku 10Grupa IV zaprezentowała Korowód taneczny, przyśpiewki panien krakowskich i wspaniały taniec „Krakowiak”.
Kraków nie może się obyć bez Lajkonika. Grupa II zaprezentowała piosenkę o Lajkoniku i wspaniały taniec, w trakcie którego sam Lajkonik kręcąc się wkoło wymachiwał buławą na wszystkie strony i nikt przed nim nie uciekał. Dobrze wiemy, że jeśli Lajkonik namaści kogoś swoją buławą, to szczęście dopisywać mu będzie przez cały rok.
Schodząc ze sceny grupa II gromkim głosem zaśpiewała „Hej na krakowskim Rynku” gołębie zleciały, zapraszając tymi słowy grupę I i VI. I miło zrobiło się wszystkim gdy z magnetofonu dobiegał głos hejnału zakonczenie roku 6mariackiego, a dzieci przebrane za krakowskie gołębie pojawiły się na scenie i do melodii „ Przyleciał ptaszek z Łobzowa” zatańczyły taniec gołębi.
zakonczenie roku 8Przepiękny jest ten nasz Kraków, ale czy byłby tak samo piękny bez krakowskich kwiaciarek, na pewno nie. Wtedy grupa V pojawiła się na scenie, a wśród niej dziewczynki z pełnymi koszami kwiatów, w długich spódnicach i chustach krakowskich Zaśpiewały piosenkę „Krakowska Kwiaciarka” i zatańczyły z koszami. W refrenie proponowały gościom „ kup moje kwiaty, fiołki i groszek kup bardzo cię proszę w Krakowie…nikt nie miał wątpliwości,że to prawdziwe krakowskie kwiaciarki.
„Krakowski jestem flakier” śpiewała grupa III. Wspaniali dorożkarze pojawili się na scenie, wyglądali naprawdę pięknie i od razu wrócił urok starego Krakowa i zaproszenie tymi słowy:
Piękny Rynek dziś witamyzakonczenie roku 5
I na Wawel zapraszamy
Ulicą Grodzką tam pojedziemy
Wszystko co piękne Wam pokażemy
A na koniec zaśpiewali jeszcze piosenkę „Kto z Was jeszcze nie wie…ale myślę, że wszyscy wiedzą, Kraków to najpiękniejsze miasto w naszej kochanej Polsce. Kończąc ten rok szkolny tak pożegnaliśmy rodziców, naszych wspaniałych gości:
I my gości pożegnamy
Pięknie, tak po staropolsku
Czapką z piórem się kłaniamy
Nisko, po krakowsku.
Na koniec jeszcze Pani dyrektor podziękowała wszystkim za wspaniałą pracę w mijającym roku szkolnym, paniom nauczycielkom, pracownikom obsługi, no i wszystkim rodzicom za pomoc, wsparcie i współpracę z przedszkolem na rzecz naszych przedszkolaków.
Wszystkim życzyliśmy dużo słońca i udanych wakacji.

zakonczenie roku 7zakonczenie rokuzakonczenie roku 3