Mali patrioci w grupie II

mali patrioci 1

Mali patrioci w grupie II

W dniach 9 -11 listopada w grupie drugiej dzieci przeżywaÅ‚y tydzieÅ„ pod hasÅ‚em „Kto ty jesteÅ›? – Polak maÅ‚y”. Przedszkolaki poznaÅ‚y legendÄ™ o poczÄ…tkach naszego paÅ„stwa, rozmawiaÅ‚y o symbolach narodowych, wykonywaÅ‚y godÅ‚o i flagÄ™ Polski. Dzieci nauczyÅ‚y sie wiersza W. BeÅ‚zy „Katechizm maÅ‚ego dziecka” oraz pierwszej zwrotki hymnu paÅ„stwowego. DowiedziaÅ‚y sie też jak należy sie zachowywać podczas sÅ‚uchania hymnu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyÅ‚a siÄ™ mapa Polski, na której przedszkolaki wskazywaÅ‚y WisÅ‚Ä™, góry, BaÅ‚tyk, Kraków, WarszawÄ™ i Gniezno. W poznawaniu Warszawy pomogÅ‚a dzieciom prezentacja multimedialna, w której ludzik Kacper oprowadzaÅ‚ dzieci po stolicy, pokazujÄ…c najciekawsze miejsca do zwiedzania oraz opowiedziaÅ‚ legendÄ™ o Warsie i Sawie. Na koniec dzieci wykonaÅ‚y album pokazujÄ…cy piÄ™kno polskiej ziemi pt.: „Polska nasza ojczyzna”.

mali patrioci 1mali patrioci 2mali patrioci 3