Gra planszowa „Z przedszkola do domu” w grupie III

gra planszowa

Gra planszowa „Z przedszkola do domu” w grupie III

gra planszowaW trzecim tygodniu września w grupie III dzieci wspólnie z nauczycielami stworzyły grę planszową przy użyciu przedmiotów z pobliskiego otoczenia. Na początku dzieci pokolorowały znaki drogowe trzymając się odpowiedniej kolorystyki. Następnie znaki zostały wycięte i zamieszczone na stojaczkach wykonanych z patyczków po lodach, plasteliny oraz zakrętek. Dzieci gra planszowa 2chętnie ozdobiły planszę drzewami, zwierzętami i ludźmi spacerującymi wokół. Grupa została podzielona na dwie drużyny. Zadaniem każdej drużyny było przedostać się jak najszybciej z przedszkola do domu. Emocje były duże, a stojące na drodze znaki drogowe tylko utrudniały zadanie. Dzieci świetnie opanowały symbolikę znaków i przeszły grę planszową. Znamy znaki drogowe = wszyscy wygrali!

gra planszowa 3gra planszowa 4gra planszowa 5gra planszowa 6gra planszowa 7