Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu

Mama i Tata to pierwsze słowa każdego dziecka. To wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dla każdego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więzi rodzinne.
Dlatego w naszym przedszkolu nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty. Uroczystości te odbywały się w poszczególnych grupach w dniach od 22 do 25 maja. Sale przedszkolne stawały się scenami, na których dzieci wcielając się w role małych aktorów prezentowały dla swoich najukochańszych Mam i Tatusiów przygotowany program artystyczny. W grupie I dzieci wcieliły się w role krasnoludków, które przygotowywały dla mamy i taty tort czekoladowy. W grupie II dzieci
zaprezentowały wiersze i piosenki o mamie i tacie a po występie zabawy ruchowe. W grupie III dzieci zabrały rodziców najpierw do  programu „Mam Talent” w którym  zaprezentowali  różne talenty m. in.: recytacje wierszy, śpiew, taniec, występ kabaretowy, akrobacje linoskoczków itp. a następnie zaprosili ich do zabaw przy muzyce. W grupie IV dzieci przygotowały na ten dzień przedstawienie pt. „ Pół żartem, pół serio”. W grupie V natomiast dzieci najpierw wystąpiły w  przedstawieniu zatytułowanym „Dzielna Ola i 12 miesięcy” a następnie zatańczyły belgijkę. W każdej grupie ponadto dzieci dla swoich rodziców śpiewały piosenki w języku angielskim pod okiem p. Ani.
W każdej grupie z okazji Dnia Mamy i Taty nie zabrakło też życzeń od przedszkolaków dla kochanych rodziców oraz własnoręcznie przygotowanych upominków.
Raz jeszcze życzymy wszystkim mamusiom, tatusiom dużo zdrowia, szczęścia i zadowolenia ze swoich dzieci.