Dnia 13 kwietnia w grupie V obchodziliśmy bardzo słodkie święto – Dzień Czekolady.
Tego dnia dzieci miały okazję poznać historię powstawania czekolady oraz dowiedzieć się
z czego jest produkowana. Rozmawialiśmy o ziarnach kakaowca i o tym, jak trafiają one do fabryk, gdzie powstają znane nam przysmaki. Nie zabrakło także zabaw sensorycznych
i plastycznych związanych z tematyką czekolady.  Tego dnia przenieśliśmy się do świata smaków i zapachów przygotowując pyszne czekoladowe fondue.